Przejdź do głównej zawartości

Motywacja - dedykacja.

Cichy głos rozsądku podpowiadał mi: nie rób tego, nie pisz, że zobaczyłaś w selerze bohatera,   t o    j e s t    g ł u p i e... Stłumiłam głos, postanowiłam, piszę, może jednak ktoś mnie zrozumie. A było tak:
W połowie sierpnia kupiłam seler. Jego łodygi dodaję do koktajli zielonych i owocowej herbaty. Nie zużyłam go, zaczęłam urlopować, pojechałam w świat i zapomniałam o nim włożonym do szuflady lodówki. Znalazłam go w zeszłym tygodniu a jego widok wstrząsnął mną. Nie... nie dlatego, że po 7 tygodniach przebywania w zimnie i ciemnościach wyglądał bardzo źle, wręcz przeciwnie. Takie miał pragnienie życia, że wydobył z siebie liście by łapać nimi światło i się pożywiać. W szkole uczono mnie, że przeciętna roślina aby rosnąć potrzebuje:
- wodę
- glebę
- ciepło
- światło
Seler wodę miał w wilgoci powietrza, gleby wcale, zimno zamiast ciepła a światła tylko kilka chwil dziennie, na ile zapalała się żarówka przy otwieraniu lodówki.
Wobec czego ten biedny, samotny seler, leżący na dnie lodówki z wypuszczonymi, bladymi, wątłymi liśćmi, mnie wzruszył. Takiej siły, motywacji i wiary w beznadziejnych sytuacjach życzę każdemu. Teraz stoi sobie w szklance wody, w świetle słońca, zazielenił się ze szczęścia, zasłużył.

Posta dedykuję tracącym wolę walki na wydawałoby się straconych pozycjach. To nie farmazon, to fakt, że wytrwały, heroiczny wysiłek nagina prawa natury i nierealne sprawia możliwym.





ania%
Jest cudnie :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stół WIELKANOCNY 2024

  Dostrzegam wiele zalet jajeczek  przepiórczych   na wielkanocnym stole. To naturalne dekoracje zero waste, małe, zgrabne i powabne, a ich nakrapiane skorupki są gotowymi pisankami, bez nakładu pracy. Idealna opcja dla niemających czasu, leniwych, nieumiejących. Uwielbiane przez mojego psa Vito jako smaczki. Jedząc śniadanie, raz po raz sięgamy po jajeczko, obieramy i podajemy Vituniowi, żeby też miał radość z wielkanocnego ucztowania. Obrana skorupka jest od wewnątrz… delikatnie turkusowa - takie cudeńka natura wymyśla. Jak widzicie na zdjęciach, w kolorze turkusowym są też serwetki i wazonik, które robią świeże akcenty wizualne. Gniazdka uwiłam z gałązek brzozy, a wijąc je, czułam podziw dla ptaków, które robią to znacznie piękniej, misterniej i solidniej ode mnie używając tylko dzioba. Alleluja, Alleluja, Alleluja. Poprzednie stoły wielkanocne: WIELKANOC 2023 - KLIKNIJ BY OBEJRZEĆ WIELKANOC 2022 - KLIKNIJ BY OBEJRZEĆ WIELKANOC 2021 - KLIKNIJ BY OBEJRZEĆ WIELKANOC 2020...

KARTKI na Boże Narodzenie 2024

Poprzednie były takie: 1) 2013 -> kliknij 2) 2014 -> kliknij 3) 2015 -> kliknij 4) 2016 -> kliknij 5) 2017 -> kliknij wykonanie 5) 2017 -> kliknij gotowe 6) 2018 -> kliknij wykonanie 6) 2018 -> kliknij gotowe 7) 2019 -> kliknij wykonanie 7) 2019 -> kliknij gotowe 8) 2020 -> kliknij wykonanie 8) 2020 -> kliknij gotowe 9) 2021 -> kliknij wykonanie 9) 2021 -> kliknij gotowe 10) 2022 -> kliknij 11) 2023 -> kliknij

Stół wigilijny 2023.

Pokazuję Wam stoły świąteczne od lat. Zrobiłam wiele ujęć z góry, z boku, z ukosa... a nigdy od spodu - to niedobrze, bo tu dzieją się interesujące manewry łowieckie. To strategiczne miejsce wytrawnego drapieżnika, który doskonale wie, że gdy wystarczająco długo poczeka, w końcu komuś spadnie na podłogę kęs wigilijnej potrawy, albo wysuną się babcine ręce z kawałkiem pysznej rybki dla niego (na babcię zawsze można liczyć). Babcia urodziła się kilka dni przed Wigilią, co jest wielce niepraktyczne, bo najbliżsi wręczają jej  pojedyncze, urodzinowo-świąteczne prezenty. Tym razem otrzymała też bukiet pięknych, białych róż. Dodając im gałązek z choinki, wykorzystałam je do dekoracji stołu świątecznego + kilka szyszek + dwa sojowe puchacze i uroczysta oprawa kolacji gotowa.  Poprzednie stoły były takie: ---> klik stół wigilijny 2022 <--- ---> klik stół wigilijny 2021 <--- --> klik stół wigilijny 2020 <--- ---> klik stół wigilijny 2019 <--- ---> klik s...