Przejdź do głównej zawartości

Część III - SPA_larnia prawdziwe SPA.


Pójdź do schodów ukrytych za pniem dębu, zejdź nimi w dół.




Napotkasz piękną pannę unoszoną wodą, 
w otoczeniu młodzieńców. 
"Jako mgła lekka, tak lekkie stroje
Obwiały postać niebieską."
A. Mickiewicz - Świtezianka

Oni wskazują dalszą drogę.



Ujrzysz czeluść tunelu o gładkich, białych ścianach, ze ścieżką okoloną bryłami soli co kąpią się w księżycowo-niebieskiej poświacie. Wprawdzie będziesz 3 metry pod ziemią, ale bez obaw, ta droga nie do piekła a do SPA wiedzie. I tak, wędrując przed siebie (116 metrów), nie bacząc na to co w tyle, z każdym kolejnym krokiem wyciszać się będziesz, myśli spokojniejsze, milsze się staną. Nastrajany delikatnymi dźwiękami, przyjemnymi zapachami, zgubisz troski za plecami. 



Na końcu drogi znajdziesz drzwi, za którymi czeka Cię niczym niezmącony, prawdziwy relaks.



SPA_larnia - tak nazywa się to miejsce - została stworzona z pomieszczeń dawnej manufaktury, w której wyrabiano meble. "ZACHOWAJ CISZĘ", mówi napis w holu z którego wchodzi się do pomieszczeń od masażów, sauny, gabinetów kosmetycznych, basenu.



Poza przejściem tunelem przygotowanym specjalnie dla gości HOT_elarni, do SPA_larni, wejściem z zewnątrz mogą dostać się wszyscy chętni jej dobroczynnego działania.



Przy gabinecie, na betonowej ścianie widać symbol, który przy użyciu różnych technik 
powtarzany jest też w innych wnętrzach SPA.



Stanowiska prysznicowe przed wejściem na basen.



Prosty, niewielki, pozbawiony zbędnych udziwnień i ozdób basen, wyłożony jest błękitną mozaiką. Wypełnia go przyjemnie ciepła, ozonowana woda. Ozonowanie sprawia, że woda jest czysta, bezpieczna dla kąpiących się, a w odróżnieniu od chlorowanej, nie ma nieprzyjemnego zapachu.



Wieczorami, kiedy się ściemnia, wodę przenika nastrojowe światło, a wokół panuje intymny, przytulny półmrok. Basen jest otwarty do późnych godzin, wtedy często pusty, calutki jest do własnej dyspozycji.



Bicz wodny porządnie wymasuje plecy.



Mała N i młoda K spędzają na basenie długie godziny. Gdyby mogły, nie wychodziły by z wody wcale.



Strefa relaksu, jaccuzzi z widokiem na fragment pływalni, w powietrzu zapachy olejków eterycznych, światło o zmieniającej się barwie...



...łaźnia parowa i leżaki do wypoczynku.




Pomieszczenie do celebracji zabiegów związanych z sauną fińską. Po leżakowaniu w "piekarniku" gdzie panuje temperatura około stu stopni Celsjusza, zanurzenie się w balii z lodowatą wodą daje efekt orzeźwiającego pobudzenia przebiegu krwi niepodobny do niczego. Uwielbiam.






Był to trzeci i ostatni odcinek z serii "uwielbiam to miejsce"
Oczywiście nie jest tylko różowo, goszcząc tu wiele razy, od czasu do czasu padałam ofiarą wpadek obsługi, ale w tym przypadku nie zamierzam zachowywać się typowo po polsku, czyli zamiast ciesząc się podkreślać ogrom dobrego - wywlekać i wyolbrzymiać drobne potknięcia. 



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Stół WIELKANOCNY 2024

  Dostrzegam wiele zalet jajeczek  przepiórczych   na wielkanocnym stole. To naturalne dekoracje zero waste, małe, zgrabne i powabne, a ich nakrapiane skorupki są gotowymi pisankami, bez nakładu pracy. Idealna opcja dla niemających czasu, leniwych, nieumiejących. Uwielbiane przez mojego psa Vito jako smaczki. Jedząc śniadanie, raz po raz sięgamy po jajeczko, obieramy i podajemy Vituniowi, żeby też miał radość z wielkanocnego ucztowania. Obrana skorupka jest od wewnątrz… delikatnie turkusowa - takie cudeńka natura wymyśla. Jak widzicie na zdjęciach, w kolorze turkusowym są też serwetki i wazonik, które robią świeże akcenty wizualne. Gniazdka uwiłam z gałązek brzozy, a wijąc je, czułam podziw dla ptaków, które robią to znacznie piękniej, misterniej i solidniej ode mnie używając tylko dzioba. Alleluja, Alleluja, Alleluja. Poprzednie stoły wielkanocne: WIELKANOC 2023 - KLIKNIJ BY OBEJRZEĆ WIELKANOC 2022 - KLIKNIJ BY OBEJRZEĆ WIELKANOC 2021 - KLIKNIJ BY OBEJRZEĆ WIELKANOC 2020...

KARTKI na Boże Narodzenie 2024

Poprzednie były takie: 1) 2013 -> kliknij 2) 2014 -> kliknij 3) 2015 -> kliknij 4) 2016 -> kliknij 5) 2017 -> kliknij wykonanie 5) 2017 -> kliknij gotowe 6) 2018 -> kliknij wykonanie 6) 2018 -> kliknij gotowe 7) 2019 -> kliknij wykonanie 7) 2019 -> kliknij gotowe 8) 2020 -> kliknij wykonanie 8) 2020 -> kliknij gotowe 9) 2021 -> kliknij wykonanie 9) 2021 -> kliknij gotowe 10) 2022 -> kliknij 11) 2023 -> kliknij

Stół wigilijny 2023.

Pokazuję Wam stoły świąteczne od lat. Zrobiłam wiele ujęć z góry, z boku, z ukosa... a nigdy od spodu - to niedobrze, bo tu dzieją się interesujące manewry łowieckie. To strategiczne miejsce wytrawnego drapieżnika, który doskonale wie, że gdy wystarczająco długo poczeka, w końcu komuś spadnie na podłogę kęs wigilijnej potrawy, albo wysuną się babcine ręce z kawałkiem pysznej rybki dla niego (na babcię zawsze można liczyć). Babcia urodziła się kilka dni przed Wigilią, co jest wielce niepraktyczne, bo najbliżsi wręczają jej  pojedyncze, urodzinowo-świąteczne prezenty. Tym razem otrzymała też bukiet pięknych, białych róż. Dodając im gałązek z choinki, wykorzystałam je do dekoracji stołu świątecznego + kilka szyszek + dwa sojowe puchacze i uroczysta oprawa kolacji gotowa.  Poprzednie stoły były takie: ---> klik stół wigilijny 2022 <--- ---> klik stół wigilijny 2021 <--- --> klik stół wigilijny 2020 <--- ---> klik stół wigilijny 2019 <--- ---> klik s...